2013-01-20 KONKURS - OKAZY WĘDKARSKIE

Zarząd Koła „COSTERINA” w Kościerzynie ogłasza konkurs dla swoich członków pod nazwą „OKAZY WĘDKARSKIE”.
Konkurs odbywa się corocznie. Czas trwania konkursu od 1 kwietnia do 30 listopada.
Przedmiotem konkursu są największe okazy złowionych ryb we wszystkich gatunkach dozwolonych do połowu zgodnie z regulaminem amatorskiego połowu ryb, z zachowaniem okresów i wymiarów ochronnych.
Ryby stanowiące przedmiot zgłoszenia w konkursie powinny być sfotografowane lub uwiecznione na innych nośnikach. Przy fotografowaniu ryb należy zachować zasadę aby złowiony okaz był pierwszoplanową postacią, wędkarz (autor wyczynu) powinien być widoczny na drugim planie. Przy zgłoszeniu ryby należy podać świadków połowu jeżeli tacy byli. Rybę należy zmierzyć od tzw. czubka pyska do końca najdłuższego promienia płetwy ogonowej.
Zgłoszenia z fotografią i wymiarem (w centymetrach) kierujemy do biura Koła (czynnego w pierwszy i trzeci wtorek każdego miesiąca w godz. 16.00-18.00 lub na maila strony Koła Costerina.
Przez cały sezon na naszej stronie internetowej będziemy zamieszczali fotografie złowionych okazów wraz z autorami, będzie to swoista „lista rankingowa”, którą zakończymy w dniu 30 listopada br. Po tym terminie komisja powołana przez Koło „COSTERINA” wyłoni zwycięzców w poszczególnych gatunkach ryb.
Zostaną oni uhonorowani nagrodami.
kupon konkursowy do pobrania

Powrót